top of page

אילנה אליכיס - עורכת דין, מגשרת ונוטריון


ליווי משפטי וייצוג בתחום המשפט האזרחי: נזיקין וביטוח, ייצוג בתביעות פיצויים בגין נזקי גוף מול ביטוח לאומי, עסקאות נדל"ן וייפוי כוח מתמשך.

"הקו המנחה אותי בייצוג לקוחותיי ובניהול התיק המשפטי שלהם, מתבסס על ההבנה שמאחורי כל אחד מהם יש סיפור של פציעה ויש אדם שכבר נפגע, לכן חשוב לי לעשות למענם כל מה שאפשר, להוציא אותם ממעגל הפגיעות, ולעזור להם לחוות הצלחה".
 

 

עו"ד אילנה אליכיס
אודות

כדאי לדעת ש...

 • מעדתם ברחוב או באזור ציבורי אחר – הפעולה שחשוב שתעשו מיד
  יש מספר פעולות שחשוב לבצע, אבל הראשונה שבהן היא לאסוף ראיות שישמשו אתכם מאוחר יותר להוכיח שבעקבות המפגע מעדתם. זכרו חובת הוכחה מוטלת עליכם, ועל כן נסו לתעד כל דבר אפשרי. אם אין באפשרותכם לעשות זאת בקשו מאדם אחר, או חזרו למקום הנפילה במועד הקרוב ביותר ותעדו בעזרת מצלמה, עדי ראייה ובכל דרך שתוכיח את האירוע.
 • המסמך הרפואי המרכזי בהגשת תביעת נזיקין
  החשוב ביותר בתביעות נזיקין הוא להגיע לבדיקה רפואית ביום האירוע עצמו. אל תפחיתו מחשיבות העניין. גם אם אתם חשים בטוב אחרי שנפגעתם, ייתכן שהסימפטומים יופיעו רק בימים שלאחר מכן. עוד דבר חשוב הוא לבקש מהרופא שבודק אתכם, לציין בדו"ח הרפואי שהפגיעה הייתה כתוצאה מהאירוע שעברתם באותו יום. מעבר לכך תתבקשו לאסוף מסמכים רפואיים נוספים – כל מקרה לגופו.
 • שימו לב! טופס 'בל/205' – דיווח מעסיק לקופת חולים על תאונת עבודה
  התשובה אומנם נובעת מהשאלה עצמה, אך אל תספקו במילוי השאלון על ידי המעביד והעברתו לקופת החולים בצורה עיוורת. בדקו היטב את השאלון לאחר מילויו. הסיבה נעוצה בכך שיש חשיבות גדולה בתביעה לצורת מילוי הטופס, כיוון שהוא משמש כמסמך תיעוד מרכזי של אירוע התאונה במקום העבודה. מילוי טופס שחסר בו תיאור רלוונטי מהתאונה עלול לפגוע בזכויותיכם בהמשך.
 • כלים לבחירת עורך דין לייצוג בתביעת נזיקין
  אחד השיקולים המרכזיים הוא בחירת עורך דין, שעוסק בתחום הנזיקין ולא בתחומים קרובים, כיוון שמי שעוסק בתחום בעבודתו היום-יומית מכיר היטב את הענף, את המוסדות והגופים שמולם מתנהל תהליך התביעה, ומכיר היטב את ההליכים הבירוקרטיים המתבקשים. בחירה בעו"ד מהתחום פשוט עשויה לקצר את תהליך התביעה בצורה משמעותית. מעבר לכך טיב הקשר המקצועי עם עורך הדין חשוב לא פחות. זכרו שאתם נכנסים לתהליך של תביעה, וחשוב שמי שנמצא לצידכם ומייעץ לכם יהיה אדם שאתם סומכים עליו, ומרגישים בנוח להיעזר בו להגשת התביעה.
 • חוקר מטעם חברת הביטוח של בית החולים מבקש פגישת בירור לאחר שהגשתם תביעה על רשלנות רפואית – מה לעשות?
  באופן כללי, לאחר שהגשתם תביעה נגד גוף רפואי או גורם מטפל הימנעו משיתוף פעולה עם חוקרי חברת הביטוח של הגוף הרפואי. כל דיאלוג יתקיים מעתה באמצעות עורכי הדין. הסיבה לכך היא שחברת הביטוח עשויה להוביל אתכם לחתום או להשיב על שאלה שהתשובה עליה תפגע בזכות שלכם לתביעה בהמשך. מרגע הגשת התביעה, מומלץ שעל כל צעד שתנקטו בתחום התביעה תתייעצו עם עוה"ד שמטפל בתביעתכם.
 • האם בכל מקרה של תאונת דרכים מכסה ביטוח החובה על הנהג
  החוק מגן על כל נפגעי תאונת הדרכים למעט מספר מקרים: הרכב אינו מבוטח בביטוח חובה. רישיונו של נהג הרכב אינו בתוקף. הנהג נסע ברכב ללא הסכמתו של בעל הרכב. הביטוח אינו מכסה לאדם שנהג ברכב.

אילנה היא עורכת דין מקצועית, ויש לה תודעת שירות גבוהה ויחס אדיב.

חנה.י

צור קשר
bottom of page